گرده گل

گرده گل

گرده گل در واقع اسپرم گیاهی بوده که زنبوران کارگر در حین جمع آوری آن از گیاهی به گیاه دیگر باعث انجام عمل گرده افشانی گیاهان شده و بقاء گونه های گیاهی در جهان به انجام عمل گرده افشانی وابسته است .
گرده گل تقریباً دارای 35 درصد پروتئین متشکل از اسیدهای آمینه اساسی بوده که توسط بدن ساخته نمی شوند و حاوی اسیدآمینه های ضروری است که رشد را تسریع می کنند . علاوه بر آن گرده گل دارای گلوسیدها (نشاسته و لاکتوز)، لیپدها ، کاروتن ، نمک های معدنی (کلسیم ، پتاسیم ، منیزیم ) ، ویتامین های D , C , B , E و بسیاری عناصر دیگر می باشد .

سایر موارد درمانی که به غیر از مپارد گفته شده برای گرده گل گزارش شده است شامل اثر مثبت بر درمان دیابت ، دارای خواص آنتی بیوتیکی ، برای درمان لک و چروک پوست ، درمان ضعف پیری و تحریک متابولیسم می باشد .

بهترین شیوه مصرف :

بهترین راه برای حفظ خواص گرده پس از برداشت و خشک کردن ، نگهداری در ظروف در بسته در یخچال و برای مدت طولانی در فریزر است .

گرده گل در اثر دیدن حرارت بالا دچار تغییر رنگ شده و ارزش غذایی خود را از دست می دهد .

مقدار مصرف :

مصرف گرده را باید از مقادیر کم شروع کرده و از عدم وجود حساسیت در اشخاص مطمئن شد . برای شروع در افراد بزرگسال روزانه یک قاشق چای خوری پیشنهاد می گردد که این میزان تا 2 قاشق مربا خوری قابل افزایش است .

خواص گرده گل :

1 – تنظیم کننده عمل روده 2 – درمان یبوست 3 – آرام بخش اعصاب 4 – رفع کم خونی 5 – رفع حساسیت 6 – درمان ورم پروستات 7 – درمان بیماریهای کبد 8 – درمان ناتوانایی های جنسی 9 – پیشگیری از پیر شدن بافت های بدن
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 موارد محصول
حساب کاربری من